Bydlení
s dobrou
energií
První udržitelná dřevostavba
bytového domu v Praze

Je součástí projektu
PENB v kategorii A
parkovací stání v hodnotě 483.000 Kč ke každému bytu ZDARMA

První svého
druhu
Unikátní dřevostavby bytových
domů vyrostou v Praze-Řeporyjích

Timber Praha je zcela první projekt svého druhu v Praze. Nadčasový, vizionářský, kreativní, s dobrou energií. Udržitelné a vysoce kvalitní bydlení od rakouské společnosti UBM Development se 150letou tradicí.

O projektu
62 příležitostí pro
domov s dobrou energií

Komorní bytové domy s 62 bytovými jednotkami o dispozicích od 1+kk až 4+kk jsou již ve výstavbě a budou k nastěhování koncem roku 2024. K dispozici bude dostatek parkovacích stání, třetina s nabíjecími stanicemi pro elektromobily, a sklepy. Projekt nabízí byty od velikosti cca 40 metrů čtverečních po rozměrově nadstandardní bydlení na 110 metrech čtverečních včetně jednotek se zahradou.

Výhody dřevostavby

1. Kvalita

Dřevěné materiály mají dlouhou životnost a dýchají. Smrkové a modřínové dřevo pochází z Česka, Rakouska a Německa.

2. Zdravý životní styl

Dřevo vytváří přirozené prostředí, snižuje množství stresu, zlepšuje náladu, má antibakteriální účinky, udržuje ideální vlhkost vzduchu.

3. Udržitelnost

U projektu Timber dojde ke snížení emisí CO2, ve srovnání s tradiční stavbou, až o 60 %. Dřevo je trvanlivý a obnovitelný přírodní materiál.

4. Energetická
    soběstačnost

Domy budou vybaveny tepelnými čerpadly, fotovoltaickými panely, geotermálními vrty, retenčními nádržemi k opětovnému využití dešťové vody, chytrými technologiemi atp.

5. Nízké náklady

Projekt Timber je realizován s PENB v kategorii A a usiluje o ekologickou certifikaci BREEAM Excellent.

6. Budoucnost

Dřevostavby jsou trendem budoucnosti. Přináší s sebou udržitelnost, finanční úspory, spoluvytváří lepší vnitřní klima.

Udržitelný domov
Budoucnost bydlení tkví v udržitelnosti

Tepelná čerpadla

Geotermální vrty a čerpadla země-voda budou využity jako zdroj tepla pro vytápění, chlazení a přípravu TUV.

Fotovoltaické panely

Fotovoltaika podpoří ohřev TUV, chod tepelných čerpadel a provoz domu.

Podlahové vytápění

Všechny byty budou mít podlahové vytápění, které bude využito také k chlazení.

Smart home

Kamerový systém, přístup do domu pomocí videotelefonu, regulace vytápění a chlazení v každé místnosti, monitorování spotřeby vody a energie.

Skvělá lokalita

Timber Praha je realizován v rámci rezidenčního komplexu Arcus City, který se nachází v MČ Praze-Řeporyjích. Součástí projektu je nová zastávka autobusu spojující rezidenční areál se stanicemi metra B Stodůlky a Luka, což obyvatelům zajistí rychlé spojení do centra Prahy. V blízkosti najdete veškerou občanskou vybavenost. Školky, školy, obchody, sportoviště, restaurace i zdravotnická zařízení. Relaxovat můžete v nedalekém bioparku Řepora, Prokopském a Dalejském údolí.

Zkušený
developer
Rakouská společnost UBM Development na trhu již 150 let

UBM Development se zaměřuje na výstavbu bytových domů s certifikací BREEAM, výstavbu budov v kombinaci s dřevěnými konstrukcemi, chytré kanceláře s certifikací LEED. Cílem UBM je stát se předním developerem pro výstavbu dřevostaveb v Evropě. UBM obdržela nejvyšší možné platinové hodnocení od mezinárodně uznávané ratingové agentury EcoVadis a ocenění Prime Status od ratingové agentury ISS ESG. Tato ocenění jsou důkazem zaměření společnosti UBM na udržitelnost.

green.
smart.
and more.

Timber Peak
Mainz, Německo

Timber Pioneer
Frankfurt, Německo

Budoucnost
výstavby
Dřevostavby jsou budoucností udržitelného bydlení

Moderní domy z masivních dřevěných panelů CLT přináší minimální uhlíkovou stopu, zkrácení doby realizace až o polovinu, energetické úspory rezidentů, novou estetiku a lepší pokojové klima.

web Arcus City

Součástí celku
Timber Praha těží z benefitů projektu Arcus City

Timber Praha je součástí projektu, který nabízí kvalitní bydlení v nadčasových nízkopodlažních domech se zahradami, balkony a terasami. Přidanou hodnotou je rodinná atmosféra, všudypřítomná zeleň, dostupná sportoviště, dětské hřiště, obchody a služby.

Buďte první kupující
Chcete si vybrat z nabízených bytů ve výstavbě mezi prvními?

Kontaktujte prodejce a sjednejte si schůzku v prodejní kanceláři, která se nachází v místě výstavby projektu, v Praze-Řeporyjích.

Chci zaslat nabídku
nebo sjednat schůzku

Nejčastější otázky o dřevostavbě

Chci vědět více

Jak pokračuje výstavba Timber Praha?

Podívat se