o projektu
stavíme váš nový domov

Arcus City nabízí komfortně řešené a kvalitní bydlení v elegantních nízkopodlažních domech se zahradami, balkony i terasami, s promyšlenými dispozicemi 1+kk až 4+kk, sklepy a parkovacími stání v suterénu. Při přípravě projektu jsme mysleli na jednotlivce, páry, rodiny s dětmi, seniory, investory, na všechny budoucí klienty, kteří hledají bydlení v příjemné lokalitě v Praze, s upravenými plochami zeleně, sportovišti, dětským hřištěm, obchody a službami. Arcus City je skvělým domovem pro váš nový začátek a místem, kde prožijete příjemné chvíle se svou rodinou, potkáte nové přátele a zažijete nová dobrodružství!

Arcus City vzniká na pomezí Stodůlek a Řeporyjí a nabízí celkem 278 bytů, 10 rodinných domů a 5 obchodních jednotek. První, druhá etapa a projekt Timber Praha jsou ve výstavbě. 150 bytů z první etapy jsou již předány vlastníkům, druhá etapa a projekt Timber Praha jsou v prodeji a ve výstavbě. Ve druhé etapě je realizováno 63 bytů a 5 obchodních jednotek a projekt bude dokončen ve 4. čtvrtletí 2024.

Projekt Timber Praha představuje první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii hlavního města Prahy. Bytové domy komorního charakteru obsahují 62 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikosti od 39 m² do 110 m². Projekt je stavěn na úrovni BREEAM Excellent a s energetickým průkazem v nejúspornější kategorii A. Dokončení výstavby je plánováno na 4. čtvrtletí 2024. Hlavní výhodou staveb ze dřeva je jejich minimální uhlíková stopa a současně se jedná o obnovitelný materiál. Dřevo se stane rovněž součástí interiérů bytů a společných prostor budov jako designový prvek. Domy budou vybaveny energeticky úspornými prvky, tepelnými čerpadly, fotovoltaickými panely, geotermálními vrty a chytrými technologiemi.

záměr architekta

Ing. arch. Oleg Haman

„Záměrem projektu bylo vytvořit vlastní domácí prostředí, ve kterém budou bydlet různé věkové kategorie obyvatel, kteří si vytvoří svojí komunitu se zázemím. To tvoří půlkruh s náměstím, kde se nachází výškový objekt s několika obchody, sportovním vyžitím a prostorem pro restauraci. Uprostřed je autobusová zastávka, která usnadňuje obyvatelům přímé spojení s okolními částmi a centrem Prahy. Celá tato residence je napojena pěší cestou podél horní hrany Řepory včetně cyklostezsky. Půlkruh je britská urbanistická tradice, která je zhmotněna jinou formou. Půlkruh zároveň vytváří bezpečí, hranici, sounáležitost,“ uvedl hlavni architekt projektu Ing. arch. Oleg Haman.