o projektu
stavíme váš nový domov

Slovo „Arcus“ v názvu projektu vychází z latinského výrazu pro oblouk, jenž se stal nosným prvkem celého území. Promítá se nejen do urbanistického a architektonického řešení projektu, ale i do vašeho budoucího domova.

Dostupné a kvalitní bydlení s výhledem v sobě spojuje bezprostřední blízkost malebné přírody a skvělou dopravní dostupnost do centra Prahy. Pro váš spokojený a pohodlný život je důležitá i perfektní občanská vybavenost v docházkové vzdálenosti, která zahrnuje školy, školky, zdravotnická zařízení, sportovní areály, obchody, poštu a další. Navštivte Stodůlky a přesvědčte se sami!

Projekt Arcus City vzniká ve třech etapách, v jejichž rámci nabízíme dohromady 278 bytů, deset rodinných domů a pět obchodních jednotek. Dokončení 1. etapy se 150 byty je plánováno na 2. polovinu roku 2023. Ve 2. etapě je připravujeme 66 bytů a pět obchodních jednotek. Byty jsou s dispozicemi 1+kk až 4+kk, s parkovacím stáním a sklepy. Bytové domy třetí etapy budou částečně realizovány v kombinaci dřeva a jiných stavebních materiálů. Projekt realizujeme s certifikací BREEAM.

záměr architekta

Ing. arch. Oleg Haman

„Záměrem projektu bylo vytvořit vlastní domácí prostředí, ve kterém budou bydlet různé věkové kategorie obyvatel, kteří si vytvoří svojí komunitu se zázemím. To tvoří půlkruh s náměstím, kde se nachází výškový objekt s několika obchody, sportovním vyžitím a prostorem pro restauraci. Uprostřed je autobusová zastávka, která usnadňuje obyvatelům přímé spojení s okolními částmi a centrem Prahy. Celá tato residence je napojena pěší cestou podél horní hrany Řepory včetně cyklostezsky. Půlkruh je britská urbanistická tradice, která je zhmotněna jinou formou. Půlkruh zároveň vytváří bezpečí, hranici, sounáležitost,“ uvedl hlavni architekt projektu Ing. arch. Oleg Haman.